
Biznesa inkubatoru programmas ietvaros Latvijā darbojas 15 biznesa inkubatori, kuros jaunuzņēmējiem ir iespēja ne tikai atsperties savam biznesam, bet arī kopīgi veidot un stiprināt inovatīvu uzņēmējdarbības vidi Latvijā. Arī šogad valdība turpina atbalstīt uzņēmēju idejas, esošos un potenciālos biznesus. Ar to saistīti grozījumi reģionālo biznesa inkubatoru un radošo industriju inkubatora atbalsta programmā.
Kādas pārmaiņas ir gaidāmas šogad un kā inkubatoru sniegtais atbalsts ir palīdzējis jaunajiem uzņēmējiem līdz šim?
Grozījumu atbalsta programma galvenokārt saistīta ar koprades telpu izmantošanas nosacījumiem biznesa inkubatoros, uzņēmējdarbības veicināšanas pasākumu organizēšanu, kā arī informācijas publiskošanu par īstenojamajiem projektiem.Būtiskākās izmaiņas attiecībā uz koprades telpu izmantošanu paredz ievērot vienādus telpu izmantošanas nosacījumus visiem to dalībniekiem. Tas nozīmē, ka gan pirmsinkubācijas, gan inkubācijas procesā esošajiem dalībniekiem telpu finansējums ir vienāds jeb 100%.
Attiecībā uz uzņēmējdarbības veicināšanas pasākumu organizēšanu programmā noteikts, ka Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) slēgtajos līgumos ar pakalpojuma sniedzējiem, avansa maksājumus var paredzēt līdz 50% no attiecīgā līguma summas. Tāpat arī turpmāk LIAA pienākums būs publiskot informāciju par biznesa inkubatoru īstenošanu. Šīs izmaiņas mērķis ir informēt un veicināt atpazīstamību par uzņēmumiem, kas ir saņēmuši atbalstu biznesa inkubatora programmas ietvaros. Detalizētāk ar šiem grozījumiem Ministra kabineta noteikumos var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.
Nepārprotami, valsts sniegtais atbalsts biznesa inkubatoru izveidē un attīstībā norāda arī uz to, ka sabiedrībā ir pieprasījums no jauno uzņēmēju puses. Radošu ideju un cilvēku, kas gatavi rīkoties, Latvijā netrūkst. Pirmajā inkubācijas gadā vien tika saņemti 756 pieteikumi par atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai vai konkurētspējīgai attīstībai, no kuriem 562 saņēmuši atbalstu. Te vien daži no daudzajiem veiksmes stāstiem, kas iedvesmo rīkoties un iedrošina izmantot biznesa inkubatoru sniegtās iespējas.
Liepājas biznesa inkubatora dalībnieks Elviss Straupenieks radījis start-up produktu, pasaulē mazāko cilvēka pilotējamo lidaparātu 'Airboard'. Ideja par šāda transportlīdzekļa izgatavošanu Elvisam Straupeniekam bijusi jau kopš 12 gadu vecuma. Mērķtiecīgs darbs un profesionāļu palīdzība ir palīdzējusi sapnim kļūt par realitāti.
Informācijas avots - Labsoflatvia.lv