
Arī Rīga nu ir to pilsētu skaitā, kur ir celtnes vai teritorijas, ko apdzīvo tikai jaunuzņēmumi. Šeit par tādu kļuvusi bijusī Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes ēka.
Citās pilsētās Eiropā jaunuzņēmumu veiksmei palīdzējuši centieni izveidot īpašu ēku vai ēku kompleksu, kur būtiska daļa no ekosistēmas satiekas vai strādā. Tuvākais piemērs ir Helsinki, kur arī savulaik uzņēmēji izveidoja bezpeļņas nodibinājumu ‘Startup Foundation’, kura vadībā izveidots ‘Maria01’ komplekss. Bijusī pilsētas slimnīca īsā laika posmā pārvērsta par 120 uzņēmumu, 12 riska kapitāla fondu un citu ekosistēmas dalībnieku centru. Nodibinājums tikko paziņojis par vēl lielāku otrās kārtas attīstību.
‘TechHub Riga’ visā pastāvēšanas laikā meklējis vietu Jaunuzņēmumu mājas attīstīšanai Rīgā un tādu saskatījis, nesen atkārtoti apmeklējot Bioloģijas fakultātes māju – pašā pilsētas centrā esošu ēku ar iespējām izveidot pasākumu un biroju telpas, kas pašlaik gandrīz netiek izmantotas. “Nolēmām pielietot no veiksmīgo jaunuzņēmumu formulas pārņemto konceptu, ko sauc “minimum viable product” (MVP) jeb “vienkāršākais ejošais produkts” un pieteicāmies uzreiz uzsākt darbību un nomāt telpas vienā ēkas spārnā,” stāsta ‘TechHub Riga’ līdzdibinātājs un valdes priekšēdētājs Andris K. Bērziņš. “Jaunuzņēmumu māja ir būtisks faktors nozares turpmākai veiksmīgai attīstībai, ko pierāda līdzīgu centru pozitīva darbības pieredze Helsinkos, Parīzē, Viļņā un citās pilsētās. Šādas ēkas izveide būtu ļoti vēlams attīstības solis jaunuzņēmumiem, investoriem un visai Rīgas pilsētai. Aicinām Latvijas Universitāti turpināt uzsāktās sarunas ar ‘TechHub Riga’ par ēkas nākotnes izmantošanas iespējamajiem modeļiem. Saredzam lieliskas iespējas organizēt studentu uzņēmējdarbības un inovāciju pasākumus, sasaistot ēkas jaunuzņēmumus ar Latvijas Universitātes studentu korpusu.”
Septembrī Kronvalda bulvāra 4 telpās darbu uzsākusi gan ‘TechHub Riga’ kopstrādes telpa, gan citas nozares organizācijas un jaunuzņēmumi, tajā skaitā Latvijas Startup uzņēmumu asociācija ‘Startin.lv’, nodibinājums ‘TechChill’, nevalstiskā organizācija ‘Riga TechGirls’, uzņēmumi ‘Anatomy Next’, ‘Edurio’, riska kapitāla fonds ‘Change Ventures’ un citi.
Arī citi jaunuzņēmumus, kas vēlas darboties kopstrādes telpās, ir aicināti pieteikties. Laipni gaidīti arī investori, korporatīvie partneri un citi ekosistēmas dalībnieki pārrunāt sadarbības iespējas turpmākai mājas attīstīšanai.